W dniu 7. kwietnia w studio S1 Polskiego Radia w Szczecinie odbyła się prezentacja słuchowiska autorstwa i w reżyserii Marcina Trońskiego pt. “Jasna, moja miłość”. Podczas prezentacji był obecny sam autor, który również wystąpił w jednej z ról we wspomnianym słuchowisku.

Po odsłuchaniu odbyła się rozmowa z Marcinem Trońskim, którą prowadził redaktor Polskiego Radia Szczecin, pan Konrad Wojtyła. Słuchowisko zostało przyjęte owacyjnie przez licznie zgromadzoną w studio publiczność. Marcin Troński odpowiadał na pytania redaktora Wojtyły, jak również na te zadawane przez gości. Opowiadał o genezie powstania słuchowiska, pomyśle, a także o realizacji i obsadzie aktorskiej. Podzielił się również swoim planami na przyszłość w nowej dla siebie dziedzinie — pisaniu i realizacji słuchowisk radiowych. “Jasna, moja miłość” to debiut autorski i reżyserski Marcina Trońskiego w teatrze Polskiego Radia.

Projekt odbył się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowany przez Stowarzyszenia Pasjonatów Sztuki Filmowej KINOMASZYNA.

zdjęcia i montaż:
Wojciech Wójcik produkcja filmowa

Add comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Archium